https://www.warszawaprzeprowadzki.pl

PRZEPROWADZKI WARSZAWA

PRZEPROWADZKI FIRM. PRZEPROWADZKI MIESZKAŃ. TRANSPORT MEBLI. Zadzwoń 666 466 850

 

Jak zaplanować przeprowadzkę?

 

O co powinniśmy zadbać aby sprawnie i bezstresowo przeprowadzić się wraz z całym dobytkiem do nowego lokum? Jak przygotować się do przeprowadzki? Czy można uniknąć stresów i nerwów z nią związanych? Aby tak się stało najważniejszy jest dobry plan.

Chyba nikogo nie da się przekonać, że przeprowadzka to prosta, bezstresowa i przyjemna czynność.

Wręcz przeciwnie, to zajęcie czasochłonne i wymagające sporego nakłady pracy i energii. Jeżeli jednak podejdziemy do tego zadania w sposób zorganizowany, nerwówka związana z przeprowadzką powinna zostać znacząco zminimalizowana. Im lepiej będziemy przygotowanie do „operacji przeprowadzka” tym sprawniej i szybciej ją przeprowadzimy.

Oto lista rzeczy niezbędnych do zorganizowania sprawnej i taniej przeprowadzki Warszawa.

 

Plan – dobrze zaplanuj przeprowadzką

Listę rzeczy niezbędnych przy przeprowadzce otwiera… lista rzeczy. Tak, właśnie od tego powinniśmy zacząć. Stworzyć listę przedmiotów które będziemy przewozić do nowego miejsca. Takie zestawienie pozwoli na przeprowadzenie grupowanie i selekcji poszczególnych przedmiotów, tak aby pakowanie nie było chaotyczne. Lista zminimalizuje także ryzyko, że zapomnimy o czymś istotnym i ważny.

 

Opakowania – zadbaj o ergonomię i wygodę 

 

Kolejna rzecz o którą należy zadbać i to najczęściej z odpowiednim wyprzedzeniem to pudła, kartony i wszelkiego rodzaju pojemniki. Najlepiej o regularnych kształtach, wygodne do przenoszenia i układania, umożliwiające rozsądne rozmieszczenie zawartości. Pudła powinny być różnej wielkości, bo zapełniając je powinniśmy pamiętać aby nie były zbyt ciężkie.

 

 

 

Zabezpieczenia i wypełniacze – zapewnij bezpieczeństwo przewożonym przedmiotom

 

Wypełniacze to następny niezbędny element „wyposażenia” używanego przy przeprowadzkach.

Stare gazety, pakowy papier, folia bąbelkowa, kawałki styropianu czy pianki są niezbędne, aby spakowane przedmioty dotarły do miejsca docelowego w nienaruszonym stanie. Warto poprosić znajomych i rodzinę, aby zbierali dla nas te właśnie wypełniacze na kilka tygodni przez planowaną przeprowadzką. W dobie zakupów internetowych, niemalże każda paczka otrzymana ze sklepu internetowego, zawiera takie wypełniacze. Jeżeli zaczniemy jest wspólne zbierać z odpowiednim wyprzedzeniem, zgromadzimy na pewno wystarczającą ilość.

 

Worki próżniowe i reklamówki – zminimalizuj ilość marnowanej przestrzeni

 

Worki, reklamówki, torby i torby próżniowe pozwolą nam na znaczne „skompresowanie” zawartości, szczególnie przedmiotów o dużej objętości, ale możliwych do ściskania i zgniatania bez szkody dla nich samych. Spakowanie kocy, pościeli, części odzieży do worków próżniowych pozwoli zaoszczędzić nam naprawdę ogromną ilość miejsca. Dzięki temu będziemy potrzebowali mniejszego samochodu i zaoszczędzimy na kosztach przeprowadzki.

 

 

Flamastry i etykiety – opisz zawartość pojemników

 

Dobrze opisane pudła i pojemniki uchronią nasz dobytek przed zniszczeniem w trakcie tra
nsportu – unikniemy na przykład przygniecenia pudła z ceramiką przez pojemnik z książkami czy innymi ciężkimi przedmiotami. Opisane kartony ułatwią nam także samo rozpakowywanie.

 

 

 

 

Samochód dostawczy – znajdź odpowiedni środek transportu

 

Środek transportu – przechodzimy tu do rzeczy wydaje się najważniejszej czyli pojazdu którym przewieziemy nasz dobytek do nowego mieszkania, domu czy biura. W dzisiejszych czasach na szczęście nie ma problemu ze zorganizowaniem odpowiedniego pojazdu. Dziesiątki firm zajmujących się organizowaniem przeprowadzek zapewnią nam auto najlepiej dostosowane do „skali” naszej przeprowadzki.

 

„Tragarze” – sam nie podołasz, znajdź pomocników

 

Mamy już wszystko posegregowane, zabezpieczone, spakowane i opisane. Transport również gotowy. Ostatnia rzecz o której musimy pamiętać to siła robocza. Cały nasz mozolnie spakowany dobytek należy przenieść do auta, rozsądnie go w nim ulokować, a w miejscu docelowych ostrożnie wnieść do nowego lokum. Do tego potrzeba ludzi, siły i doświadczenia. Dobrze wspomóc się rodziną, znajomymi czy sąsiadami. Najlepszym jednak rozwiązaniem będzie zlecenie tego typu czynności specjalistom, dla których przeprowadzka to chleb powszedni.

 

 

 

Co decyduje o cenie przeprowadzki

Każda przeprowadzka jest inna i ma szereg zmiennych czynników dlatego aby przedstawić klientowi dokładną cenę jego przeprowadzki musimy uzyskać odpowiedź na szereg istotnych dla przeprowadzki pytań i na podstawie odpowiedzi możemy skalkulować dokładną cenę.

Czynniki, które mają decydujący wpływ na cenę przeprowadzki w Warszawie (i nie tylko tutaj) to:

  • odległość transportowanych mebli i innego mienia
  • ilość osób potrzebnych do załadunku i rozładunku mienia
  • rodzaj samochodu potrzebnego dla przeprowadzki
  • czas trwania przeprowadzki
  • kondygnacje mieszkań
  • możliwość skorzystania z windy lub jej brak
  • ilość sprzętów, które wymagają rozkręcenia / demontażu
cztery + pojazd

Znając odpowiedzi na te pytania ustalamy cenę dla Państwa przeprowadzki. Zapewniamy, ze zawsze staramy się skalkulować cenę w taki sposób aby była przystępna, a wręcz tania dla naszych klientów.

Wszelkie pytania odnośnie terminu i ceny dla Państwa przeprowadzki prosimy kierować dzwoniąc na
☎ tel. 666 466 850 

Jak skutecznie zabezpieczyć meble na czas przeprowadzki

Niemal każda przeprowadzka może doprowadzić do uszkodzenia naszych mebli i innych sprzętów. Dlatego tak ważne jest umiejętne i skuteczne zabezpieczenie mebli na czas transportu.

Pierwszym krokiem, który wykonamy w tym kierunku to przygotowanie niezbędnych materiałów do zabezpieczenia mebli przed zarysowaniami. Najskuteczniejsze materiały to wszelkiego rodzaju folie, plandeki, kartony i styropiany oraz pasy do unieruchomienia mebli w trakcie transportu.

Drugim ważnym elementem zabezpieczenia naszych mebli jest zorganizowanie niezbędnej grupy osób dla bezpiecznego znoszenia mebli. Im więcej osób zaangażujemy do znoszenia mebli tym bezpieczniejsze są nasze sprzęty. Dlatego zamawiając firmę dla naszej przeprowadzki powinniśmy zamówić minimum 3 pracowników do transportowania mebli. Jeśli mamy jakieś szczególnie ciężkie lub dużych rozmiarów meble to powinniśmy poinformować o tym firmę realizującą naszą przeprowadzkę aby w szczególny sposób zadbali o te sprzęty.

Powinniśmy pamiętać, że dobrze zabezpieczone na czas przeprowadzki meble dotrą do nowego mieszkania bez uszkodzeń i zadrapań i mogą nam posłużyć jeszcze przez kolejne lata. Transport mebli to zawsze najważniejszy element naszej przeprowadzki i dlatego należy zlecić go rzetelnym profesjonalistom.

Blog
5 (100%) 4 votes