666 466 850

Zadaniem naszego Poradnika Przeprowadzki jest wsparcie naszych Klientów na etapie przygotowań, przybliżenie pewnych aspektów z tym związanych i odpowiedź na szereg pytań dotyczących przeprowadzki.

Zdajemy sobie sprawę, że w Poradniku nie ma  odpowiedzi na wszelkie możliwe pytania dotyczące przeprowadzki w Warszawie i dlatego zapraszamy do kontaktu telefonicznego  z konkretnym zapytaniem. Odpowiadamy natychmiast.

tel. 666 466 850

Jak zaplanować przeprowadzkę?

 

O co powinniśmy zadbać aby sprawnie i bezstresowo przeprowadzić się wraz z całym dobytkiem do nowego lokum? Jak przygotować się do przeprowadzki? Czy można uniknąć stresów i nerwów z nią związanych? Aby tak się stało najważniejszy jest dobry plan.

Chyba nikogo nie da się przekonać, że przeprowadzka to prosta, bezstresowa i przyjemna czynność.

Wręcz przeciwnie, to zajęcie czasochłonne i wymagające sporego nakłady pracy i energii. Jeżeli jednak podejdziemy do tego zadania w sposób zorganizowany, nerwówka związana z przeprowadzką powinna zostać znacząco zminimalizowana. Im lepiej będziemy przygotowanie do „operacji przeprowadzka” tym sprawniej i szybciej ją przeprowadzimy.

Oto lista rzeczy niezbędnych do zorganizowania sprawnej i taniej usługi jaką jest przeprowadzki Warszawa.

 

Plan – dobrze zaplanuj przeprowadzką

Listę rzeczy niezbędnych przy przeprowadzce otwiera… lista rzeczy. Tak, właśnie od tego powinniśmy zacząć. Stworzyć listę przedmiotów które będziemy przewozić do nowego miejsca. Takie zestawienie pozwoli na przeprowadzenie grupowanie i selekcji poszczególnych przedmiotów, tak aby pakowanie nie było chaotyczne. Lista zminimalizuje także ryzyko, że zapomnimy o czymś istotnym i ważny.

 

Opakowania – zadbaj o ergonomię i wygodę 

 

Kolejna rzecz o którą należy zadbać i to najczęściej z odpowiednim wyprzedzeniem to pudła, kartony i wszelkiego rodzaju pojemniki. Najlepiej o regularnych kształtach, wygodne do przenoszenia i układania, umożliwiające rozsądne rozmieszczenie zawartości. Pudła powinny być różnej wielkości, bo zapełniając je powinniśmy pamiętać aby nie były zbyt ciężkie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zabezpieczenia i wypełniacze – zapewnij bezpieczeństwo przewożonym przedmiotom

 

Wypełniacze to następny niezbędny element „wyposażenia” używanego przy przeprowadzkach.

Stare gazety, pakowy papier, folia bąbelkowa, kawałki styropianu czy pianki są niezbędne, aby spakowane przedmioty dotarły do miejsca docelowego w nienaruszonym stanie. Warto poprosić znajomych i rodzinę, aby zbierali dla nas te właśnie wypełniacze na kilka tygodni przez planowaną przeprowadzką. W dobie zakupów internetowych, niemalże każda paczka otrzymana ze sklepu internetowego, zawiera takie wypełniacze. Jeżeli zaczniemy jest wspólne zbierać z odpowiednim wyprzedzeniem, zgromadzimy na pewno wystarczającą ilość.

 

Worki próżniowe i reklamówki – zminimalizuj ilość marnowanej przestrzeni

 

Worki, reklamówki, torby i torby próżniowe pozwolą nam na znaczne „skompresowanie” zawartości, szczególnie przedmiotów o dużej objętości, ale możliwych do ściskania i zgniatania bez szkody dla nich samych. Spakowanie kocy, pościeli, części odzieży do worków próżniowych pozwoli zaoszczędzić nam naprawdę ogromną ilość miejsca. Dzięki temu będziemy potrzebowali mniejszego samochodu i zaoszczędzimy na kosztach przeprowadzki.

 

 

Flamastry i etykiety – opisz zawartość pojemników

 

Dobrze opisane pudła i pojemniki uchronią nasz dobytek przed zniszczeniem w trakcie tra
nsportu – unikniemy na przykład przygniecenia pudła z ceramiką przez pojemnik z książkami czy innymi ciężkimi przedmiotami. Opisane kartony ułatwią nam także samo rozpakowywanie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Samochód dostawczy – znajdź odpowiedni środek transportu

 

Środek transportu – przechodzimy tu do rzeczy wydaje się najważniejszej czyli pojazdu którym przewieziemy nasz dobytek do nowego mieszkania, domu czy biura. W dzisiejszych czasach na szczęście nie ma problemu ze zorganizowaniem odpowiedniego pojazdu. Dziesiątki firm zajmujących się organizowaniem przeprowadzek zapewnią nam auto najlepiej dostosowane do „skali” naszej przeprowadzki.

 

„Tragarze” – sam nie podołasz, znajdź pomocników

 

Mamy już wszystko posegregowane, zabezpieczone, spakowane i opisane. Transport również gotowy. Ostatnia rzecz o której musimy pamiętać to siła robocza. Cały nasz mozolnie spakowany dobytek należy przenieść do auta, rozsądnie go w nim ulokować, a w miejscu docelowych ostrożnie wnieść do nowego lokum. Do tego potrzeba ludzi, siły i doświadczenia. Dobrze wspomóc się rodziną, znajomymi czy sąsiadami. Najlepszym jednak rozwiązaniem będzie zlecenie tego typu czynności specjalistom, dla których przeprowadzka to chleb powszedni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co decyduje o cenie przeprowadzki

 

Każda przeprowadzka jest inna i ma szereg zmiennych czynników dlatego aby przedstawić klientowi dokładną cenę jego przeprowadzki musimy uzyskać odpowiedź na szereg istotnych dla przeprowadzki pytań i na podstawie odpowiedzi możemy skalkulować dokładną cenę.

 

Czynniki, które mają decydujący wpływ na cenę przeprowadzki w Warszawie (i nie tylko tutaj) to:

 

 • odległość transportowanych mebli i innego mienia
 • ilość osób potrzebnych do załadunku i rozładunku mienia
 • rodzaj samochodu potrzebnego dla przeprowadzki
 • czas trwania przeprowadzki
 • kondygnacje mieszkań
 • możliwość skorzystania z windy lub jej brak
 • ilość sprzętów, które wymagają rozkręcenia / demontażu

 

cztery + pojazd

 

Znając odpowiedzi na te pytania ustalamy cenę dla Państwa przeprowadzki. Zapewniamy, ze zawsze staramy się skalkulować cenę w taki sposób aby była przystępna, a wręcz tania dla naszych klientów.

 

Wszelkie pytania odnośnie terminu i ceny dla Państwa przeprowadzki prosimy kierować dzwoniąc na
☎ tel. 666 466 850 

 

Jak skutecznie zabezpieczyć meble na czas przeprowadzki

 

Niemal każda przeprowadzka może doprowadzić do uszkodzenia naszych mebli i innych sprzętów. Dlatego tak ważne jest umiejętne i skuteczne zabezpieczenie mebli na czas transportu.

 

Pierwszym krokiem, który wykonamy w tym kierunku to przygotowanie niezbędnych materiałów do zabezpieczenia mebli przed zarysowaniami. Najskuteczniejsze materiały to wszelkiego rodzaju folie, plandeki, kartony i styropiany oraz pasy do unieruchomienia mebli w trakcie transportu.

 

Drugim ważnym elementem zabezpieczenia naszych mebli jest zorganizowanie niezbędnej grupy osób dla bezpiecznego znoszenia mebli. Im więcej osób zaangażujemy do znoszenia mebli tym bezpieczniejsze są nasze sprzęty. Dlatego zamawiając firmę dla naszej przeprowadzki powinniśmy zamówić minimum 3 pracowników do transportowania mebli. Jeśli mamy jakieś szczególnie ciężkie lub dużych rozmiarów meble to powinniśmy poinformować o tym firmę realizującą naszą przeprowadzkę aby w szczególny sposób zadbali o te sprzęty.

 

Zabezpieczenie mebli

Powinniśmy pamiętać, że dobrze zabezpieczone na czas przeprowadzki meble dotrą do nowego mieszkania bez uszkodzeń i zadrapań i mogą nam posłużyć jeszcze przez kolejne lata. Transport mebli to zawsze najważniejszy element naszej przeprowadzki i dlatego należy zlecić go rzetelnym profesjonalistom.

 

 

 

Planujesz zmianę miejsca zamieszkania i nie wiesz od czego zacząć, co przygotować? Zastanawiasz się jak zorganizować przeprowadzkę? Jak wygląda transport Twoich rzeczy? Koniecznie przeczytaj poniższy poradnik i ułatw sobie pracę.

Jak zorganizować przeprowadzkę czyli organizacja i transport

Organizacja przeprowadzki nie jest sprawą łatwą, jednak stosując się do naszych poniższych rad znacznie ułatwisz sobie pracę.

Oto kilka wskazówek:

 • Przygotuj pudła, worki i pojemniki- zanim przystąpisz do pakowania, upewnij się, że masz pod ręką odpowiednią ilość pojemników pudełek i worków, w które będziesz pakować swoje rzeczy. Dobrze też mieć mazak, aby podpisać, co i gdzie się znajdzie- to ułatwi nie tylko znajdowanie potrzebnych przedmiotów, ale także i transport
 • Oznacz szkło i delikatne przedmioty. Wszelkie delikatne przedmioty, bibeloty, sprzęt zapakuj dodatkowo w folię bąbelkową, gazety
 • Zaplanuj terminy- określenie czasu na pakowanie, transport i rozpakowanie znacznie ułatwi Ci organizację. Jeśli uważasz, że będziesz potrzebować kilku dni wolnych- wcześniej zaplanuj urlop
 • Rozdziel zadania pomiędzy członków rodziny- zaplanuj kto i za co będzie odpowiedzialny podczas przeprowadzki, a jeśli masz możliwość- to na ten czas oddaj pod opiekę dziadków lub członków rodziny małe dzieci.
 • Zacznij opróżnianie i sprzątanie od jednego pomieszczenia i nie zaczynaj drugiego, dopóki pierwsze nie będzie czyste
 • Nie oszczędzaj na transporcie- jeśli chcesz, aby przeprowadzka odbyła się sprawnie i bezproblemowo, nie upychaj wszystkiego do swojego samochodu. Poproś o pomoc profesjonalistów. Firmy przeprowadzkowe mając doświadczenie sprawią, że transport odbędzie się zgodnie z planem.
 • Nie bierz ze sobą śmieci- pozbądź się wszystkich niepotrzebnych gratów oraz rzeczy, które wydają Ci się zbędne i których już nie używasz. Oddaj starą odzież, wyrzuć zepsuty sprzęt.
 • Nie zwlekaj do ostatniej chwili. Nie odkładaj na później pakowania i sprzątania, gdyż może to powodować niepotrzebne nerwy i nieporozumienia

  Kwestia jak zorganizować przeprowadzkę nie jest wcale taka trudna. Wystarczy odrobina zaangażowania i dobra organizacja, a wszystko pójdzie szybko, sprawnie, bezproblemowo i bez nieprzyjemnych niespodzianek.

 

 

 

 

 

 

 

jak zorganizować przeprowadzki w Warszawie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ubezpieczenie przy przeprowadzce

 

Ubezpieczenie przy przeprowadzce to oczywista sprawa jednak bardzo często zaniedbywana.

Czy warto wykupić takie ubezpieczenie? Odpowiedz brzmi oczywiście. Poświęcenie kilku złotych, które nie zmieni nam życia może być zbawienne w skutkach.

Chyba nikt nie lubi konfrontacji poprzez zwalanie winy i bezsensownego obwiniania losu bądź osób wokół nas o coś co już się nieodstanie. Takie rzeczy się po prostu dzieją. A my nie pomyślimy po fakcie o swojej winie, że jednak mogliśmy temu zapobiec.

Ubezpieczenie nie zwróci nam wartości sentymentalnych ale poprzez zwrócone pieniądze pozwoli nam żyć dalej, z rzeczami które mogą je zastąpić. Nie jesteśmy wstanie przewidzieć co stanie się z naszymi rzeczami gdy powierzamy je w obce ręce.

Często, lecz nie zawsze firmy przeprowadzkowe posiadają takie ubezpieczenie. Warto o nie zapytać i przeczytać czego dokładnie ono dotyczy. Możemy uniknąć w ten sposób wiele problemów.

Uszkodzenia naszych kochanych mebli, sprzętu lub chociażby szklanej porcelany mogą być nieodwracalne. Co wtedy? Dostaniemy cios w serce po utracie ale nie tylko ono ucierpi. Nasz portfel również zostanie dotkliwie uszczuplony.

W firmie przeprowadzkowej pracują ludzie. Podejmując jakieś działanie musimy również mieć na uwadze konsekwencje. Coś może wyślizgnąć się z rąk lub jeden schodek może wyrosnąć pod nogami osobie biorącej zlecenie. Nie możemy też przewidzieć wczorajszej imprezy urodzinowej lub zwykłego przypadku. My też nie jesteśmy idealni. Chwila nieuwagi podczas nawałnicy spraw na głowie i pakujemy stalowy sprzęt do ćwiczeń z talerzami lub świecznik na porcelanowej figurce. Rzeczy martwe też nie są tu bez winy. Karton który może się po prostu rozerwać i nieźle narozrabiać, rączka od skrzynki może pozostać nam w ręku i wiele wiele innych rzeczy które określamy mianem pecha.

Dlaczego ubezpieczamy przeprowadzki

Czy warto zatem poświęcić nasz dorobek życia, a zarazem tak drogie nam rzeczy w ręce ślepego losu? Po uświadomieniu sobie tak istotnych spraw ubezpieczenie przy przeprowadzce już nie wydaje się być tak głupia opcją. Analizując, ubezpieczenie firmy przeprowadzkowej może nie obejmować kilku wyżej wymienionych sytuacji dlatego warto czytać uważnie lub ubezpieczyć się dodatkowo. W razie wypadku najlepiej sporządzić protokół wraz z pracownikiem firmy przeprowadzkowej. Jest to dla nas najbezpieczniejsza i najbardziej wiarygodna opcja. Zwłaszcza gdy firma może pochwalić się certyfikatem kompetencji zawodowych. On również jest istotny, dlatego warto o niego zapytać.
Lista naszych rzeczy. Dlaczego warto ja sporządzić? Ponieważ różni ludzie są zatrudniani nawet w firmach które posiadają taki certyfikat. Ktoś nienaganny w swych obowiązkach może zwyczajnie zmienić pracodawcę, a ten ratuje się kimś kogo nie zna. I wysyła go do nas, gdzie po przeprowadzce okazuje się, że brakuje nam kilku rzeczy. Bez takiej listy nie mamy żadnego dowodu na jej istnienie. Nie ograniczajmy się zatem lenistwem i sporządzamy taka listę aby nasze zdrowie psychiczne na tym nie ucierpiało.
Podsumowując, warto się zastanowić nad doborem firmy przeprowadzkowej, która posiada certyfikat kompetencji. Warto się również zastanowić nad dodatkowym ubezpieczeniem, a tym bardziej gdy firma przeprowadzkowa go nie posiada. Po przeczytaniu użyjmy najlepiej naszej wyobraźni o ewentualnych wypadkach towarzyszących podczas przeprowadzki. Uszanujmy swój czas wykorzystując go w bardziej istotny sposób niż zjadanie naszych nerw przez to co się stało i sie nie odstanie. Są przyjemniejsze rzeczy. Chociażby satysfakcja z naszego nowego miejsca w którym możemy odpocząć i się zrelaksować po zakończeniu przeprowadzki.

 

 

 

 

 

 

 

przeprowadzki