Przeprowadzka to jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu każdego człowieka. Aby przejść przez ten proces bez większych problemów, warto przygotować się do niego odpowiednio i wcześniej. W niniejszym artykule opowiemy o tym, jak przygotować się do przeprowadzki, by zmniejszyć jej skutki uboczne.

Planowanie przeprowadzki

Pierwszym krokiem jest zebranie jak najwięcej informacji o planowanej przeprowadzce, takie jak:

 • Termin przeprowadzki
 • Adres nowego miejsca zamieszkania
 • Ilość rzeczy, które należy przewieźć
 • Czy trzeba wynająć firmę przeprowadzkową

Wynajęcie firmy przeprowadzkowej

Jeśli decydujemy się na wynajęcie firmy przeprowadzkowej, powinniśmy zrobić to jak najwcześniej. Przed wyborem firmy warto:

 • Zapytać znajomych o polecenie dobrej firmy
 • Porównać oferty i ceny różnych firm przeprowadzkowych
 • Zapoznać się z opiniami innych klientów

Przygotowanie do pakowania

Podczas pakowania należy pamiętać o wyborze odpowiedniego opakowania dla różnych rzeczy. Przykładowo, ciężkie rzeczy, takie jak książki czy garnki, powinny być zapakowane w mniejsze pudełka, aby nie przeciążyć jednego większego. Drobne rzeczy, takie jak biżuteria czy drobne dekoracje, powinny być pakowane w specjalne woreczki.

Sprzątanie przed pakowaniem

Przed rozpoczęciem pakowania warto dokładnie posprzątać dom, co ułatwi późniejsze rozpakowywanie.

Planowanie pakowania

Warto zaplanować pakowanie, tak aby nie zostawić tego na ostatnią chwilę. Powinniśmy:

 • Wybrać dzień lub kilka dni na pakowanie
 • Zrobić listę rzeczy, które należy spakować
 • Przygotować narzędzia do pakowania, takie jak taśmy klejące czy nożyce

Przeprowadzka

Przed samą przeprowadzką należy:

 • Upewnić się, że wszyscy pracownicy firmy przeprowadzkowej mają instrukcje dotyczące naszych rzeczy
 • Ustawić kawałki papieru w każdym pomieszczeniu z oznaczeniem, do którego pudełka należą rzeczy znajdujące się w nim

Bezpieczna przeprowadzka

Podczas przeprowadzki należy zachować ostrożność, aby uniknąć uszkodzenia naszych rzeczy.

Podsumowanie

Przeprowadzka to niełatwe wyzwanie, ale odpowiednie przygotowanie może zminimalizować jej skutki uboczne. Warto zacząć od planowania przeprowadzki i wyboru odpowiedniej firmy przeprowadzkowej, a następnie zająć się pakowaniem i przygotowaniem do samej przeprowadzki. Po przyjeździe do nowego domu czeka nas rozpakowywanie i przygotowanie do życia w nowych warunkach.

FAQ

[saswp_divi_faqblock _builder_version=”4.20.2″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”][saswpfaqblockchild faq_question=”1. Jak wcześnie należy zacząć przygotowania do przeprowadzki?” faq_answer=”

Warto zacząć przygotowania do przeprowadzki kilka tygodni lub nawet miesięcy wcześniej, w zależności od ilości rzeczy, które należy spakować i organizacji samej przeprowadzki.

” _builder_version=”4.20.2″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”][/saswpfaqblockchild][saswpfaqblockchild faq_question=”2. Czy warto wynająć firmę przeprowadzkową?” faq_answer=”

Wynajęcie dobrej firmy przeprowadzkowej może ułatwić i przyspieszyć cały proces przeprowadzki, dlatego warto rozważyć tę opcję.

” _builder_version=”4.20.2″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”][/saswpfaqblockchild][saswpfaqblockchild faq_question=”3. Jakie opakowania należy wybrać do pakowania różnych rzeczy?” faq_answer=”

Najlepiej wybierać opakowania dostosowane do rodzaju i wielkości pakowanych rzeczy. Na przykład ciężkie rzeczy najlepiej pakować w mniejsze pudełka, a delikatne w specjalne opakowania ochronne.

” _builder_version=”4.20.2″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”][/saswpfaqblockchild][saswpfaqblockchild faq_question=”Jak zabezpieczyć swoje rzeczy podczas przeprowadzki?” faq_answer=”

Warto zapakować rzeczy starannie, a także oznaczyć pudełka i zabezpieczyć je przed uszkodzeniami podczas przeprowadzki.

” _builder_version=”4.20.2″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”][/saswpfaqblockchild][saswpfaqblockchild faq_question=”5. Jakie narzędzia do pakowania należy przygotować?” faq_answer=”

Przydatne narzędzia do pakowania to m.in. taśmy klejące, nożyce, folia stretch, woreczki i kawałki papieru do owijania i ochrony różnych rzeczy.

” _builder_version=”4.20.2″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”][/saswpfaqblockchild][/saswp_divi_faqblock]

5/5 - (1 vote)